Tüm HABERLER
 • "İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dergisi"nin Yeni Sayısı

  Fakültemiz tarafından yayınlanan İKÇÜSBFD "İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dergisi"nin yeni sayısı yayınlanmıştır. Bilimle Kalın..

 • Tebrik

  Başarılı bir sınav sonrası doktor ünvanını almaya hak kazanan Fakültemiz Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı'ndan  Öğr. Gör. Dilek Ayakdaş Dağlı 'yı tebrik ediyor, akademik yaşamında başarılarının devamını diliyoruz.

 • Diyabet Şenliği

  Ege Diyabetliler Derneği tarafından 21-22 Eylül tarihleri arasında Bornova da düzenlenen şenliğe İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin tüm bölüm öğrencileri tarafından destek verilmiştir. Bu etkinlikte fakültemizin yer almasını sağlayan Doç. Dr. Elif Ünsal Avdal olmak üzere Dekanımız Prof. Dr. Derya Özer Kaya hocamıza da destekleri için çok teşekkür ederiz. Öğrencilerimizin hem Bornova halkı hem Ege Diyabetliler Derneği’ne kayıtlı tüm diyabetli bireylerden övgüler alması gurur verici. Etkinlikte gönüllü olarak iki gün yer alan tüm öğrencilerimizi kutluyoruz.

 • Tebrik

  Fakültemiz Dekan Yardımcısı ve Beslenme Diyetetik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gülşah KANER TOHTAK'ın bebeği 19.09.2019 tarihinde dünyaya gelmiştir. Değerli hocamızı tebrik ediyor, bebeği ile birlikte sağlıklı, uzun ve mutlu bir ömür diliyoruz.

 • Tebrik

  Başarılı bir sınav sonrası doktor ünvanını almaya hak kazanan Fakültemiz Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı'ndan Arş. Gör.  Simge EVRENOL ÖCAL'ı tebrik ediyor, akademik yaşamında başarılarının devamını diliyoruz.

 • 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Gerçekleşti.

  Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta SARAÇ’ın katılımlarıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen 2019-2020 Akademik Yıl Açılış Törenine 207 üniversiteden rektör, rektör yardımcıları ve dekanlar katıldı. İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nden Rektör Prof. Dr. Saffet KÖSE, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Turan GÖKÇE, Prof. Dr. Dr. İrfan KARADEDE ve Prof. Dr. Adnan KAYA, Sanat Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikri SALMAN, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mutlu AYTEMİR, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sıddık KORKMAZ ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya ÖZER KAYA katıldı. Yaklaşık iki bin kişinin katıldığı görkemli tören Hacettepe Üniversitesi Klasik Türk Musikisi korosunun konseriyle başladı. Yüksek öğretimin tarih ve gelişiminin anlatıldığı bir video gösteriminin izlenmesinin ardından YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN birer konuşma gerçekleştirdi.

 • Tanışma/Oryantasyon Toplantısı

  Fakültemiz Dekanı Prof.Dr. Derya ÖZER KAYA'nın açılış konuşmalarını gerçekleştirdiği; Bölüm başkanları, öğretim elemanları ve idari personelin katılımı ile Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ve Hemşirelik Bölümleri 1. sınıf öğrencilerine yönelik, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı oryantasyon toplantıları 17 Eylül 2019 tarihinde yapılmıştır. Eğitim-Öğretim yılının tüm öğrencilerimize ve öğretim elemanlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.

 • "Yeni Döneme Merhaba" Toplantısı

  16 Eylul 2019 tarihinde Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Derya ÖZER KAYA başkanlığında, Beslenme ve Diyetetik Beslenme İlkeleri Laboratuvarında  tüm Akademik ve İdari Personelimizin katılımı ile "Yeni Döneme Merhaba" toplantisi gerceklestirilmistir. Topantida gecmis donemde bebegi olan akademik ve idari personelimiz, akademik yükselmeler, görev değişimleri kutlanmistir. Yeni dönemin tüm akademik, idari personelimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını dileriz.

 • Dünya Fizyoterapi Günü

  8 Eylül Dünya Fizyoterapi Günü kapsamında Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Esra Akın Korhan tarafından Fakülte Dekanımız ve Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Derya Özer Kaya'ya çiçek takdim edilmiştir.

 • Tebrik

  Başarılı bir sınav sonrası doktor ünvanını almaya hak kazanan Fakültemiz Hemşirelik Bölümü Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı'ndan Öğr. Gör.  Ayşe Büyükbayram'ı tebrik ediyor, akademik yaşamında başarılarının devamını diliyoruz.

 • İKÇÜ FTR'den "Kale Sağlam Ellerde 2" Projesine Destek!

  Bu sene 2.si düzenlenen "Kale Sağlam Ellerde" projesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tarafından desteklendi. Ülke çapından 50'ye yakın genç hentbol kalecilerinin katıldığı projede, ülkemizin önemli kaleci ve kaleci antrenörleri tarafından eğitimler verilirken, genç kalecilerin bilimsel olarak tüm fiziksel uygunluk ölçümleri öğterim elemanları ve öğrencilerle birlikte yapıldı. Ülkemizde hentbol sporunun gelişmesi için yapılan bu organizasyonun yürütücüleri Göztepe Spor Kulübü Başantrenörü İbrahim Belet ve U17 milli takım kaleci antenörü Can Arıcı başta olmak üzere tüm emeği geçenleri tebrik eder, böyle işbirliklerinin devam etmesini dileriz. https://www.dokuzeylul.com/spor/kale-saglam-ellerde-h155633.html  

 • Tebrik

  Fakültemiz idari personeli Resul Say'ın bebeği dünyaya gelmiştir. Çalışma arkadaşımızı tebrik ediyor, bebeği ile birlikte sağlıklı, uzun ve mutlu bir ömür diliyoruz.

 • Tebrik

  Başarılı bir sınav sonrası doktor ünvanını almaya hak kazanan Fakültemiz Hemşirelik Bölümü Hemşirelik Esasları Anabilim Dalı'ndan Arş. Gör. Dr. Ayşe Akbıyık'ı tebrik ediyor, akademik yaşamında başarılarının devamını diliyoruz

 • Tebrik

  Başarılı bir sınav sonrası doktor ünvanını almaya hak kazanan Fakültemiz Hemşirelik Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı'ndan Arş. Gör. Atiye Karakul'u tebrik ediyor, akademik yaşamında başarılarının devamını diliyoruz.          

 • Tebrik

  İKÇÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan'lığı görevine atanan Sayın Prof.Dr.Derya Özer Kaya'yı tebrik eder, yeni görevinde başarılar dileriz.

 • İlklerin Şehri Pergamon ve İlk Sağlık Kenti Asklepion Teknik Gezisi

  22.05.2019'da Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğretim elemanları ve misafir öğretim üyesi Prof. Dr. Guy SİMONEAU'nun da katılımıyla İlklerin Şehri Pergamon ve İlk Sağlık Kenti Asklepion Teknik Gezisi düzenlenmiştir. Ülkemizde İzmir şehri sınırları içerisinde bulunan, antik dönemdeki ismi Pergamon olan Bergama; birçok ilklere imza atmış, UNESCO tarafından korunan tarihi bir mirastır. Antik dönemlerde Doğu ve Batı medeniyetlerinin geçiş noktasında kurulan kent; bilim, sağlık, ekonomi, ticaret, mimari ve kültürel açıdan dönemin ilerisinde gelişmelere imza atmıştır. Bu ilklerden birkaçı; ilk olarak parşömen yapımı, ilk komün devleti projesi, ilk kent imar yasası, ilk hristiyan kilisesi, ilk kez festival yapan şehir ve nice ilkler… Bergama’nın bir diğer önemli ilki; en büyük sağlık girişimi olan Asklepion; MÖ 4.yüzyıl ile MS 5.yüzyıllar arasında dönemin en büyük tedavi merkezlerinden biri olmuştur. İlk fizyoterapi ve sporcu tedavilerine yönelik uygulamalara Asklepion'da rastlanmıştır. Burada farklı tedavi yöntemleri kullanılırken aynı zamanda Asklepion psikolojik sorunları olan hastaları tünellerde su sesleriyle, yürüyüş parkurlarından kuş sesleriyle tedavi etmiştir. Bu devirlerde Asklepion’a  ulaşanlar geniş alınlıklı  büyük bir kapı ile karşılaşırlardı. Buradan içeri girenler   çevresi sütunlarla çevrili bir avlu ile karşılaşıldı. Bu avluda  o günlerden kalan  ilginç bir taş görülür.  Avlunun ortasında bulunan bu taşın üzerindeki yılan motifleri, ilk ilacın elde edildiği yılanın,  eski çağlardan beri tıp mesleğinin simgesi  olduğunu gösteren güzel bir bulgudur. Asklepion’da  fizyoterapi, sıcak su ve çamur banyoları, şifalı otların yanı sıra uyku tedavisi ve telkin  tedavi metotları içerisinde yer alıyordu.

 • Kanıta Dayalı Uygulamalar; Araştırmaları Klinik Uygulama Alanlarına Aktarmak Kursu

  25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ve Spor Fizyoterapistleri Derneği tarafından “Kanıta Dayalı Uygulamalar; Araştırmaları Klinik Uygulama Alanlarına Aktarmak Kursu” İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Hekim Hacı Paşa Konferans Salonunda ve Fizyoterapi Bölümü Laboratuvarında gerçekleştirildi. Kursa Türkiye’nin farklı illerinden akademisyen ve klinisyenler katılım gösterdi. Kurs eğitmenliğini, JOSPT Editörü ve Marquette Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Guy SIMONEAU yaptı. Bilindiği üzere bilimsel literatür akıl almaz bir hızla ilerlemektedir. Her gün ilgili alanda yüzlerce yeni makale yayınlanmaktadır. Bu kadar fazla yeni bilgi, klinik uygulama açısından araştırmaların ne anlama geldiği ve bu bilgilerin klinisyenler tarafından hastaların bakımında nasıl kullanılacağı gibi bazı yeni sorunları gündeme getirmektedir. Bu nedenle, bu kursun amacı klinisyenlere ortopedi/spor/manuel fizyoterapi klinik uygulama alanlarında üretilen araştırmaları yorumlama ve klinik uygulamada nasıl kullanacaklarını öğretmeyi hedeflemiştir. Kurs, gelecekte literatürden öğrenmeye devam edilmesi açısından gerekli temeli sağlamanın yanısıra klinik uygulamada hemen uygulanabilecek ayrıntılı klinik bilgiler vermeyi de amaçlamıştır. Bu kursta, makalelerin nasıl takip edileceği, makale sonuçlarının nasıl yorumlanacağı ve klinik uygulamalara nasıl iyi bir şekilde aktarılabileceği iki gün boyunca ayrıntılarıyla ele alınmıştır.

 • Makale Yazımı ve Bir Derginin Kalitesini Artırmak Açısından Dergi Editörlüğü Konferansı

  21 Mayıs 2019 tarihinde İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tarafından “Makale Yazımı ve Bir Derginin Kalitesini Artırmak Açısından Dergi Editörlüğü Konferansı” İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Hekim Hacı Paşa Konferans Salonunda 200’e yakın katılımcı ile gerçekleştirildi. Açılış konuşmasında Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Derya ÖZER KAYA, Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak sağlık alanında araştırmaları desteklemek, yayına dönüştürmek, akademik süreçlere ve klinik uygulamalara katkı sağlamanın öncelikli hedefleri olduğunu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bumin Nuri Dündar önderliğinde 2016 yılından beri İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi dergisini çıkardıklarını, bu sene 4. yılına giren derginin yayın kalitesini arttırmak, ulusal ve uluslararası endekslere girmek için çalışmalar yaptığını bildirdi. Konferansın konuşmacı olan Prof. Dr. Guy SIMONEAU'nun, fizyoterapi, ortopedi ve spor alanlarının en saygın dergilerinden biri olan JOSPT’de uzun yıllar boyunca editörlük yapmış ve Dünya Fizyoterapi Konfederasyonu tarafından “Fizyoterapide En iyi Eğitimci” ödülünü almış Marquette Üniversitesi Öğretim Üyesi olduğu belirtildi. Kaya, "Prof. Dr. Guy Simoneau'yu ağırlamanın, deneyiminden faydalanmanın hem geleceğin araştırmasının planlanması hem de dergimizin gelişim süreci açısından yol gösterici olabileceğini düşünüyoruz" dedi. Prof. Dr. Guy SIMONEAU, bir araştırmanın planlaması ve sonuçlarının makale olarak yazılması konusunda var olan kılavuzların en ince ayrıntısına kadar uygulanması gerektiğine vurgu yaptı. Türkiye’deki pek çok araştırmacının en büyük sorunlarından biri olan İngilizce bilgisi konusu ele alındı. Prof. Dr. Guy SIMONEAU kaliteli tasarıma sahip makalelerin, İngilizce yazımları çok iyi olmasa da yayınlanma olasılığının çok yüksek olduğunu bildirdi. Çalışma kaliteli olduktan sonra İngilizce yazımının profesyonel bir editörlük işi olduğuna dikkat çekti. Öte yandan çalışma tasarımı kalitesiz olduğunda çalışmanın yayınlanmayacağını ve çalışma sırasında sarf edilen onca emek, zaman ve paranın boşa gideceğine vurgu yaptı. Konuşma sonrası interaktif şekilde devam eden konferansta, Türkiye kökenli yayınlara karşı önyargı olup olmadığı konusu da ele alındı. Prof. Dr. Guy SIMONEAU, aslında böyle bir önyargının olmadığından bahsetti. Kaliteli tasarıma sahip çalışmaların ülke gözetilmeksizin kabul edildiğini bildirdi. İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dergisi Editörü Prof. Dr. Bumin Nuri DÜNDAR ve Editör Yardımcısı Prof. Dr. Derya ÖZER KAYA da bu interaktif oturumda Prof. Dr. Guy SIMONEAU ile dergini kalitesinin artırılması ve uluslararası endekslere girme konusunda izlenmesi gereken yol haritası üzerinde konuştu.

 • Boyun ve Bel Ağrısı için Klinik Uygulama Kılavuzları Kursu

  18-19 Mayıs 2019 tarihlerinde İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ve Spor Fizyoterapistleri tarafından “Boyun ve Bel Ağrısı için Klinik Uygulama Kılavuzları Kursu” İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Fizyoterapi Bölümü Laboratuvarında gerçekleştirildi. Kursa konu ile ilgili akademisyen, klinisyen ve fizyoterapi-rehabilitasyon bölümü öğrencileri katılım gösterdi. Kurs eğitmenliğini, JOSPT Editörü ve Marquette Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Guy SIMONEAU yaptı. Kursta boyun ve bel ağrısının değerlendirilmesi ve tedavisi üzerinde durulmuş, değerlendirme ve uygulama yetenekleri uygulamalı olarak gösterilmiştir. Kurs boyunca, klinik değerlendirmenin yanı sıra klinik karar verme üzerinde de durulmuştur. 4 farklı grupta incelenen boyun hastaları, baş ağrısının eşlik ettiği boyun ağrısı (servikojenik), yayılan ağrı (kök basısına bağlı), hareket koordinasyon bozukluğu ile görülen boyun ağrısı (whiplash ilişkili bozukluklar), hareket kısıtlılığı görülen boyun ağrısı olarak sınıflandırılarak; her grup hastası için anahtar bulgular ve kanıtlarla desteklenen kilit tedavi yöntemleri anlatılmıştır.   Bel ağrısı için Klinik Uygulama Kılavuzları Kursunda ise hastalar 4 farklı grupta incelendi. Hareket kısıtlılığı olan bel ağrısı, hareket koordinasyon bozukluğu ile görülen bel ağrısı, alt ekstremite ağrısı ile görülen bel ağrısı ve yayılan ağrı karakterinde bel ağrısı vakalarına tamamlayıcı anatomi ve patofizyoloji bilgisiyle katkı verildi. Ayrıca klinik kılavuzlarda bulunmayan lumbar spinal stenoz, kauda equina ve spondiloliztezis gibi seçilmiş patolojiler ele alındı.

 • İKÇÜ’DE FİZYOTERAPİ ULUSLARARASI ÖLÇEKTE ELE ALINDI

  İKÇÜ’DE FİZYOTERAPİ ULUSLARARASI ÖLÇEKTE ELE ALINDI Dünya Fizyoterapi Konfederasyonundan ödüllü Dr. Simoneau İKÇÜ’ye konuk oldu İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tarafından 17 Mayıs 2019'da düzenlenen “Fizyoterapide Eğitim Araştırma ve İnovasyon Sempozyumu” 300’e yakın sağlık profesyonelini bir araya getirdi. İKÇÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Derya Özer Kaya’nın başkanlığını üstlendiği sempozyuma konuk olan, Dünya Fizyoterapi Konfederasyonundan en iyi eğitimci ödülü alan Marquette Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Guy Simoneau; dünyadaki son gelişmeler ışığında fizyoterapideki önemli gelişmeleri aktardı. Türkiye genelinde her yaştan fizyoterapist ve üniversite öğrencisinin katıldığı sempozyumlarda alanlarında uzman fizyoterapistler, gençlere tecrübelerini aktardı. İKÇÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Turan Gökçe’nin de iştirak ettiği panelde konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dr: İrfan Karadede, sağlık bilimlerinde ‘Eğitim, Araştırma ve İnovasyon’ başlıklarının birleştirilmesinin önemine vurgu yaparak; bu anlamda bu kavramları biararaya getiren sempozyuma ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını paylaştı. İKÇÜ’de kurulan, ‘Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Mesleki Beceri, Eğitim, Araştırma ve İnovasyon’ Laboratuvarı’nda dünya standartlarında lisans ve lisansüstü eğitimi verdiklerini aktaran Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Derya Özer Kaya da ulusal-uluslararası alanlarda bilimsel çalışmalar üretmeyi hedeflediklerini bildirdi. Kaya sempozyumda, fizyoterapi ve rehabilitasyonun geçmişi ve geleceği ile eğitim, araştırma ve inovasyondan oluşan başlıklarda üç ayrı panelde,  ulusal ve uluslararası düzeyde sunumlar yapılacağını kaydetti. Dünya Fizyoterapi Konfederasyonundan ödüllü Dr. Simoneau katıldı. Marquette Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Guy Simoneau ilk oturumda, Kanada ve Amerika Bileşik Devletleri’ndeki fizyoterapi eğitimi ve klinik uygulamalar hakkındaki güncel bilgiler paylaştı. Ayrıca, fizyoterapi, ortopedi ve spor alanlarının en saygın dergilerinden biri olan JOSPT editörlüğünü sürdüren Dr. Simoneau, geleceğin araştırmalarının planlanması adına yol gösterici ipuçları verdi. Alanındaki öncü eğitimci ve araştırmacılardan değerli katkılar… Fizyoterapi ve Rehabilitasyon eğitiminin Türkiye’deki modeli ve çekirdek eğitim programı hakkında,  Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Karaduman, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon eğitiminin sağlık bilimleri akreditasyon sürecine uyumu hakkında,  Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özlem Ülger, fizyoterapi ve rehabilitasyonun gelişiminde Türkiye Fizyoterapistler Derneği’nin rolü hakkında dernek başkanı Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tülin Düger bilgi aktardı. Geleceğin araştırmalarının planlanması ele alındı  “Fizyoterapide Araştırma: Gelecek Araştırmalarınızı Planlama” başlığıyla, Prof. Dr. Guy Sımoneau’nun sunumu ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yavuz Yakut ve Ankara Güven Hastanesi’nden Prof. Dr. Gül Baltacı’nın Türkiye’deki fizyoterapi araştırmaları ve Türkiye’nin uluslararası araştırma ve projelere entegrasyonu konularındaki paylaşımları gelecekteki araştırmalara yön verecek kazanımlar sağladı. İnovasyon ve inovatif projeler tartışıldı. Son oturumda ele alınan “Fizyoterapide İnovasyon” başlığı, 2018 yılı ''TÜBA Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı'' ödülüne layık görülen İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ela Tarakçı ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gürhan Karakaya’nın inovasyonun fizyoterapideki yeri ve önemi hakkındaki paylaşımlarıyla devam etti. SANKO Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nevin Ergun ve Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Nihal Gelecek ve Prof. Dr. Salih Angın'ın Deneyimleri ve perspektif açan yaklaşımları ile moderatör olarak katıldığı sempozyum, pek çok iş birliği ve çalışmanın yapılandırılmasına öncülük etti. Programın sonunda İKÇÜ Rektör Yardımcıları Prof.Dr.Turan Gökçe ile Prof.Dr.Dr.İrfan Karadede konuk panelist Prof. Dr. Guy Simonea’a  plaket ve teşekkür belgesi takdim etti.


Toplam 60
Başa Dön