Dekan Yardımcıları

 Dekan Yardımcıları


 

 

Doç. Dr. Esra AKIN 

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı

 

29 Nisan 1980 yılında Almanya’nın Duisburg şehrinde dünyaya geldi. İlk, orta, lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. 2003 yılında Ege Üniversitesi İzmir Atatürk Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü’nden mezun oldu. 2007 yılında Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hemşirelik Esasları Anabilim Dalı yüksek lisans programından, 2011 yılında Ege üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hemşirelik Esasları Anabilim Dalında doktora programından mezun oldu. 2003-2005 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Yoğun Bakım Kliniği’nde ve Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Yoğun Bakım Kliniği’nde hemşire olarak görev yaptı. 2005 yılında Ege üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Esasları Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı ve 2011 yılına kadar Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2011 yılında İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Hemşirelik Esasları Anabilim Dalında Yardımcı Doçent olarak göreve başladı ve aynı yıl Anabilim Dalı Başkanı olarak atandı. 2014 yılında Hemşirelik Esasları ve Yönetimi Anabilim Dalı’nda Doçentlik unvanı aldı. Halen Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı, Hemşirelik Esasları Anabilim Dalı Başkanı, Sağlık Bilimleri Fakültesi Fakülte Kurulu Üyeliği, Sağlık Bilimleri Fakültesi Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği ve İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Eğitim Komisyonu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Bilimsel ilgi alanları; etik, ağrı yönetimi, hemşirelik tanıları, hemşirelik modelleri, yoğun bakım hemşireliği, hemşirelikte bütünleştirici ve tamamlayıcı uygulamalar, hemşirelik tarihi ile ilgili alanlardır.

 

 

 

 

Doç. Dr. Gözde AKOĞLU

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı

 

1980 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Özel Eğitim Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitimine başlayarak 2006 yılında bilim uzmanlığını aldı. 2006 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Özel Eğitim Anabilim Dalında başladığı doktora eğitimini 2011 yılında tamamlayarak 2015 yılında Doçent unvanını aldı. 2004 - 2011 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümünde Araştırma Görevlisi, Temmuz 2011-Eylül 2019 tarihleri arasında Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Eylül 2019 tarihinde İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümünde göreve başladı ve Çocuk Gelişimi Bölüm ve Anabilim Dalı Başkanı olarak atandı. Halen Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Fakülte Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Bilimsel ilgi alanları arasında gelişimsel dil bozukluklarında değerlendirme, müdahale yaklaşımları ve erken okuryazarlık becerilerinin gelişimi yer almakta ve konuyla ilgili ulusal ve uluslararası yayınları bulunmaktadır. 

 

                                                                                                                                                                     

 


Başa Dön