Üniversite Seçmeli Havuz Derslerinin Yarıyıl Sonu (Final) Sınavları Hakkında

Üniversitemiz 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Önlisans ve Lisans Akademik Takvimine göre Üniversite Seçmeli Derslerinin Güz Yarıyılı yarıyıl sonu (final) sınavları 07 Ocak 2022 Cuma günü dersin verildiği saatte yapılacaktır.

 

Uzaktan eğitim yoluyla verilen dersler için öğrenci ders kaydı esnasında derslerin çakışma kontrolü kaldırıldığından aynı saat diliminde olan birden fazla Üniversite Seçmeli Derslere kaydolan öğrenciler bulunmaktadır. Bu öğrencilerin sınavları ders saatinde ve yüz yüze yapılacağından diğer dersin sınavına giremeyeceği durumlar oluşabilecektir. Bu durumdaki öğrencilerin olası mağduriyetlerinin engellenmesi adına aşağıdaki esaslar uygulanacaktır:

  • Her sınav oturumu 45 dakikalık iki seans halinde gerçekleştirilecektir.
  • İkinci 45 dakikalık seansa, aynı saatte farklı bir seçmeli ders alıp, ilk seansta diğer dersin sınavına katılan öğrenciler katılabilecektir.
  • İlk seanstan, ikinci seansın başlamasına 5 dakika kalana kadar hiç bir öğrenci çıkamayacaktır. Yalnızca, sınav çakışması sebebiyle başka bir dersin ikinci senasına katılacak öğrenciler, gözetmen eşliğinde, sınav salonundan çıkarak diğer sınav salonlarına gidebileceklerdir.
  • Birimler tarafından, kendi bünyeleri altında açılan her bir Üniversite Seçmeli Ders için en az 2 (iki) adet gözetmen kesinlikle görevlendirilecektir.
  • Üniversite Seçmeli Havuz Derslerinin yarıyıl sonu (final) sınavları için çakışma nedeniyle mazeret sınavları gerçekleştirilmeyecektir. Sınava giremeyen öğrenci dersin bütünleme sınavına girebilecektir.
  • 14:00 - 16:00 saatleri arasında yapılan dersler için birinci seans 14:00 - 14:45; ikinci seans 15:00 - 15:45 olup, 16:00 - 18:00 saatleri arasında yapılan dersler için birinci seans 16:00 - 16:45; ikinci seans 17:00 - 17:45 saatleri arası olarak belirlenmiştir. 

    Sınavların yapılacağı derslik ve sınav başlangıç saatlerini öğrenmek için tıklayınız.

 

Menüyü Kapat